Iğdır’da işinden istifa eden adam dünya turuna başladı

Bir mağazada satış elemanı olarak çalıştıktan sonra istifasını veren Berkan Bilgiç, “5 yıldır otostopla dünyayı geziyorum, 40’tan fazla ülke gördüm” dedi.

İstanbul’da 5 yıl önce çalıştığı mağazadan dünya turuna çıkmak için istifasını veren Berkan Bilgiç, gezi turuna devam ediyor.

İstanbul’dan otostopla Ankara’ya oradan da tren ile Diyarbakır’a gelen Berkan Bilgiç, otostopla Iğdır’a geldi.

“5 YILDIR GEZİYORUM, 40’TAN FAZLA ÜLKEDE BULUNDUM”

Bilgiç, “Yaklaşık 5 yıldır dünyayı geziyorum. 40’tan fazla ülkede bulundum. Şu an ise Iğdır’dayım. Iğdır benim görmediğim şehirlerden biriydi. İstanbul’dan otostop ile başlayan yolculuğum Ankara’dan tren ile Diyarbakır’a doğru devam etti. Diyarbakır’dan otostop ile Iğdır’a geldim. Buradan ise Nahçıvan ve can Azerbaycan’a gitmeyi planlıyorum.” dedi.

İnsanların sürekli “Geçimini nasıl sağlıyorsun?” diye sorduğunu belirten Berkan Bilgiç, çokça merak edilen soruya da cevap verdi.

“GEÇİMİMİ SOSYAL MEDYA İÇİN ÇEKTİĞİM İÇERİKLERDEN SAĞLIYORUM”

Bilgiç konuşmasında, “Yola çıktığım ilk yıllarda geçimimi gittiğim ülkelerde çalışarak sağlıyordum. Kendim yaptığım el ürünlerini satıyordum ve gönüllü olarak işler yapıyordum. Bu şekilde konaklama ve maddi kısmı hallediyordum. Şu an ise sosyal medya için çektiğim içeriklerden bu yolculuğuma devam ediyorum.” dedi.

Iğdır da işinden istifa eden adam dünya turuna başladı #1

“IĞDIR FARKLI ETNİK KÖKENLERİN YAŞADIĞI BİR ŞEHİR”

Iğdır’ın çok farklı bir şehir olduğunu belirten Berkan Bilgiç, Türkiye’de bu şekilde farklılığın iç içe olduğu az şehir olduğunu söyleyerek, “Iğdır tatlı ve küçük bir şehre benziyor. Iğdır farklı etnik kökenlerin yaşadığı bir şehirdir. Bu farklılık yemeğine, kültürüne, tabelalarına yansımış şekildedir. Bu ana kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Iğdır’ın insanları sıcakkanlıdır.” dedi.

Berkan Bilgiç, Iğdır’da birkaç gün kaldıktan sonra otostop ile Nahçıvan ve Azerbaycan’a geçerek dünya turuna kaldığı yerden otostop ile devam edecek.

Iğdır da işinden istifa eden adam dünya turuna başladı #2
Iğdır da işinden istifa eden adam dünya turuna başladı #3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.