Iğdırda şehit olan 13 kahraman polisimiz için anma töreni düzenlendi.

Iğdırda şehit olan 13 kahraman polisimiz için anma töreni düzenlendi.

8 Eylül 2015 tarihinde terör örgütü PKK’nın bombalı saldırısı sonucu şehit olan 13 kahraman polisimiz için hain saldırının gerçekleştiği Aralık ilçesi Hasanhan köyü yakınlarında anma töreni düzenlendi.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından şehitlerin öz geçmişinin okunması, Kuran-ı Kerim tilaveti ve duaların edilmesi ile başlayan anma programı, İl Emniyet Müdürü Dr. Oğuzhan Yonca’nın konuşmasıyla devam etti. İl Emniyet Müdürü Yonca saldırıda şehit olan Yusuf Yelkenci tarafından yazılmış şiirin “Hayatta aşık olmam gereken tek kadın annemmiş, bunu sen beni acılarla büyüttüğünde anladım. Çok şeyimi o memlekette kazanıp her şeyimi o memlekette bıraktım.” satırlarını okuyup, “Eli öpülesi analar, tüm şehitlerimizin annelerini bir kez daha anıyor ve ellerinden öpüyorum.” şeklinde konuştu.

Resim

Vali H. Engin Sarıibrahim ise yaptığı konuşmada, “Arkamızdaki Ağrı Dağı, önümüzdeki Aras Nehri, Anadolu’nun her tarafındaki her karış toprak şahit olsun ki bu toprak uğrunda şehit olan her şehidimizin kanının karşılığı alınmıştır, alınacaktır. Bu vatan, bu millet için kim karşımıza geçiyorsa, hangi terör örgütü bu toprağın karşısına geçiyorsa, hangi yardakçısı, iş birlikçisi, destekçisi, yanında olanı varsa hepsi bunu iyi bilsin.” dedi.

Türk milletinin bin yıldır Anadolu’da olduğunu belirten Vali Sarıibrahim, şöyle devam etti:

“Bu toprağın üstünde ezan susmayacak, bayrak da inmeyecek. Bu toprağın üstündeki birlik, bütünlüğü de kardeşliği de kimse zedeleyemeyecek. En ufağından en büyüğüne kadar, en ufak kamu görevlisinden en büyüğüne kadar herkes bu milli şuur içinde çalışırsa, hep beraber birlik, dirlik olursak, vatandaşımızın elinden sonuna kadar tutmaya gayret edersek, bir de şehitlerimizin emanetine sahip çıkarsak zannediyorum ki bu dualarla bu millet bu topraklarda sonsuza dek yaşayacaktır.”

Dilucu Şehitlerini Anma Töreni, saldırının gerçekleştiği noktaya karanfillerin bırakılmasının ardından sona erdi.

Etiketler

YAZAR

Atala Medya 2020 yılında kurulan bir haber sayfasıdır ATALA GROUP tarafından kurulmuştur. Genel olarak Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomi gelişmeleri, yerel ve dünya haberleri bulunan haber sayfasıdır