Maraş’ta yangın söndürme uçağı düştü

Maraş’ta yangın söndürme uçağı düştü

Son dakika. Maral Dulkadiroğlu ilçesinin Bertiz bölgesinde çıkan orman yangınına havadan müdahale eden yangın söndürme uçağı düştü.Maraş’ın Dulkadiroğlu ilçesindeki Bertiz bölgesinde çıkan orman yangınına havadan müdahale eden yangın söndürme uçağı düştü. Bölgede yangın ihbarı üzerine söndürme için başlatılan çalışmalara havadan da destek verildi. Çalışmalara katılan bir söndürme uçağı, henüz belirlenemeyen nedenle düştü. Bölgeye çok sayıda arama kurtarma ekibi sevk edildi.

Uçağın Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından Rusya’dan kiralandığı ve uçakta pilotlarla birlikte 7 personelin bulunduğu öğrenildi.RUSYA’DAN AÇIKLAMAKonuya ilişkin açıklama yapan Maraş Valisi Ömer Faruk Coşkun, ormanlık alana yıldırım isabet etmesi sonucu yangının çıktığını belirterek, “Bölgeye uçak da sevk etmiştik ancak bir süre önce uçakla irtibat kesildi ve düştü. Şu an olay çok yeni. Uçağın düştüğü bölgeye çok sayıda ekip gönderdik” dedi.Rusya Savunma Bakanlığı ise uçağın Be-200 yangın söndürme uçağı olduğunu ve içindeki 8 personelden 5’inin Rus askeri olduğunu duyurdu.

YAZAR

Atala Medya 2020 yılında kurulan bir haber sayfasıdır ATALA GROUP tarafından kurulmuştur. Genel olarak Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomi gelişmeleri, yerel ve dünya haberleri bulunan haber sayfasıdır