Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koronavirüs aşısı açıklaması

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan koronavirüs aşısı açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısı konusunda “Almanya’dan söz var, oradan da gelecek. Bazı ihtimaller diyorum ama Çin ile de önümüzdeki ayın ilk yarısında bir görüşmemiz olacak. Oradan da tekrar ciddi bir aşının gelmesiyle bu sayıyı yakalamış olacağız” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı konusunda da eylül-ekim aylarını işaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan cuma namazının ardından açıklama yapıyor.

KORONAVİRÜS AŞILARI: Almanya’dan söz var, oradan da gelecek. Bazı ihtimaller diyorum ama Çin ile de önümüzdeki ayın ilk yarısında bir görüşmemiz olacak. Oradan da tekrar ciddi bir aşının gelmesiyle bu sayıyı yakalamış olacağız.

YERLİ AŞI: Çalışmalarımız devam ediyor. Eylül- ekim gibi üretime geçeceklerine inanıyorum.

CENEVRE GÖRÜŞMELERİ: Ben Güney Kıbrıs’a güvenmiyorum. Doğru konuşmadılar. Ben yine netice alınacağına ihtimal vermiyorum. Dürüst değiller. Referanduma da saygı duymadılar. Bunlar yalancı, dürüst değil. Şimdi yine aynı şeyleri yapıyorlar. Dürüst davrandıkları zaman, bizden dürüstlüğü görecekler. Dürüst davranmadıkça bir anlaşmaya varmak mümkün değil.

PROGRAMI: Henüz kararımı vermedim. Şimdilik buradayım, en kötü ihtimalle Türkiye’deyim.

Etiketler

YAZAR

Atala Medya 2020 yılında kurulan bir haber sayfasıdır ATALA GROUP tarafından kurulmuştur. Genel olarak Haber ve son dakika haberleri, güncel haberler, magazin, spor ve ekonomi gelişmeleri, yerel ve dünya haberleri bulunan haber sayfasıdır